Egészség
A színek elképesztő titka
A színeknek elképesztő hatásuk van, ezt érdemes kihasználni! A színterápiát már a különböző régi kultúrákban, Egyiptomban, Indiában és Kínában is alkalmazták, ma pedig az alternatív gyógymódok között kimagasló helyet foglal el.
A Bioptron színterápia 7 darab hagyományosan fújt színes üveglencséjét Verrerie de Saint-Just-ban állították elő, és bioinformációkkal dúsították. A bioinformációs színes üvegeknek serkentő, felszabadító hatásuk van a kedélyállapotra és az egész szervezetre.
Mennyiben különbözik a színterápia a fényterápiától?
A válasz egy egyszerű példával illusztrálható: ha a fényterápiára azt mondjuk, hogy az a „házi orvos” a családban, akkor a színterápia lesz a „7 szakorvos”. A polarizált fény fő hatásmechanizmusa, a biostimuláció, melynek következtében növekszik a sejtaktivitás, ezáltal minden egyes sejt működését rendkívül kedvező módon befolyásolja. A színek harmonizálják az energiaháztartást, megelőzik az egészségi problémákat és olyan kémiai folyamatokat indíthatnak be, amelyek befolyásolják a különböző szervek és szervrendszerek működését. Feltölthetjük velük a szövetek és szervek energiatartalékait, így javítva immunrendszerünk működését.
Másik hasonlattal élve: amikor Bioptron fényterápiát alkalmazunk, akkor az eredeti (sárga színű) úgynevezett orvosi lencsét használjuk. A készülék ebben az esetben mint egy otthoni saját „orvosunk” tud hatásokat generálva a gyógyulási folyamatainkat felgyorsítani.
A Bioptron színterápia viszont olyan, mint amikor az orvos utasításai mellet például még gyógyfürdőbe is elmegyünk, vagy masszázsra, vagy bármilyen a közérzetünket javító és kényeztető eljárást veszünk igénybe.
Mit kell tudni a színek hatásáról?
A színeken alapuló csakra terápia alapelve szerint a színek a hét fő csakránknak felelnek meg, amelyek testünk spirituális központjai. Mindegyik csakra szervezetünk egy-egy szervének vagy szervrendszerének felel meg és rendelkezik egy domináns színnel. Ha egy csakra pont egyensúlya felborul, az később konkrét betegségek kialakulását is okozhatja. A csakrának megfelelő szín alkalmazása segíthet az egyensúly helyreállításában.
A melegebb színek, mint a vörös, narancs és sárga bensőségességet és meleget adnak, serkentik az elme működését és érzelmileg aktívvá tesznek minket. A hidegebb és semleges színek, mint a zöld, kék, lila és indigókék pedig békés hangulatot teremtenek, a tágasság és nyitottság érzését keltik az emberben.
De nézzük a hatásokat színről-színre:
- A vörös szín izgalomba hoz, stimulál, felerősíti az érzelmeket, fokozza az étvágyat. Növeli az önbizalmat, erőt, energiát, dinamizmust kölcsönöz, növeli a szenvedélyt és segít a másik nem figyelmének felkeltésében.
- A narancssárga átmeneti szín a piros és a sárga között; a szellem és a libidó egyensúlyát jelképezi. Energetizáló, vitalizáló, meleg, aktív szín. Fokozza az életkedvet, a kíváncsiságot, az optimizmust és a kreativitást.
- A sárga a nap színe, beragyogja hangulatunkat és meleget sugároz, inspirál, lelkesít, stimulál, erősíti idegeinket. Növeli a boldogságérzetet, az optimizmust, energiával tölt fel, vitalitást kölcsönöz, és jó hatással van az idegrendszerre.
- A zöld a legpihentetőbb szín az emberi szem számára. Tudatilag és érzelmileg is segít összhangba, egyensúlyba kerülni, valamint növeli a boldogságérzést és harmóniát sugároz.
- A kék színből tisztaság, csendesség és hűvösség árad, harmónia, biztonság, nyugalom, a feloldódás, végtelenség érzését kelti. A nyugalom és békesség színe.
- Az ibolyakék szín a bölcsességet, a méltóságot, a sikert és a jólétet szimbolizálja, viselése tiszteletet vált ki a szemlélőből.
- Az indigókék szín energiája a tudattalan énünkkel kapcsol össze bennünket, és a segítségével megtapasztalhatjuk azt az érzést, hogy az egész univerzum részei vagyunk. Ez a szín erősíti az intuíciót, a képzelőerőt, valamint növeli az álomlátási képességeket is.
A fényterápiát a professzionális szépségiparban is bátran lehet alkalmazni, hiszen a sárga fény a ráncok, a zöld a durva, pórusos bőr, a vörös az energiahiányos bőr, a narancssárga a cellulitisz, a sötétkék a sebhelyek és striák, a kék és lila színek pedig a bőrirritációk ellen nyújtanak hathatós segítséget.
Van valamilyen kockázata a színterápiának?
A színterápiának nincsenek ismert mellékhatásai. Egy dologra figyeljünk: mindenképp be kell tartani a színek hatását. Ami túlműködik vagy gyulladásban van, azt olyan színnel kezeljük, ami nyugtat, ami alulműködik, az serkenteni kell. Ezeket az alaptörvényeket betartva nem hibázhatunk.
A Bioptron színes fényterápia biztonságos és non-invazív módszer, bátran használható a hagyományos orvosi módszerek mellett, valamint prevencióként is.
Termékeinket megvásárolhatod webshopunkban, illetve kipróbálhatod tanácsadóinknál és bemutatótermeinkben. Ha kérdésed van, írj nekünk.
nincs hozzászólás