Otthon
A Te otthonod beteg? Mindent a „Beteg Ház Szindrómáról”
Lehet, hogy már hallottál róla, de mit is jelent pontosan a „Beteg Ház Szindróma?”
Az elnevezés nem egy épület egészségi hiányosságaira utal, hanem egy tünetegyüttesre, amellyel az orvosok nem igazán foglalkoznak, hiszen a lehetséges betegségeket kiváltó okozati tényezők jelenléte egyenként nem éri el a biztonsági küszöböt.
Ez azt jelenti, hogy a szennyezett épületben a különböző légszennyező anyagok – por, poratka, korom, pollen – külön-külön nem érik el azt a szintet, ami bizonyíthatóan ártalmas az emberi szervezetre, azonban összességében a bent tartózkodók egészségét károsítják, náluk egészségügyi reakciókat váltanak ki. Ilyen például az allergiás megbetegedés, a légúti megbetegedések, a szemgyulladás, a légszomj, a köhögés.
Ezeket a betegségeket legtöbbünk igyekszik elkerülni, azonban nehéz dolgunk van a beteg házzal, épp az egészségügyi határértékek miatt, hiszen emiatt az orvostudomány nem foglalkozik ezzel a jelenséggel, sokan nem is hisznek benne.
Ennek ellenére érdemes végiggondolni azt a tényt, hogy naponta mintegy 11 köbméter(!) levegő jut be és ki a tüdőnkön keresztül a szervezetünkbe. Ha ennek a mennyiségnek csak relatív alacsony százaléka szennyezőanyag, a nap végére akkor is tetemes mennyiséget gyűjt össze a szervezet. Éppen ezért fontos, hogy betarts néhány fontos szabályt ezzel kapcsolatban:
- szellőztess rendszeresen, naponta legalább 5-6 percig
- ha penészedést tapasztalsz bárhol, azt (és annak okát is!) azonnal szüntesd meg
- ne engedd a port lerakódni bútorokon, elektronikus készülékeken, ablakpárkányon
- ha van szőnyeged, kárpitozott bútorod, azt rendszeresen porszívózd
- téli időszakban cserélj gyakrabban ágyneműt
- tartsd a páratartalmat optimális szinten
Mi lehet egy állandó megoldás a problémára? Egy jó légtisztító készülékkel biztosan sokat tehetsz a saját és a családod egészségéért. A Zepter THERAPY AIR® iOn készülék mellett sokkal kevesebbszer lesz szükséged a takarításra, hiszen a szálló por nagy részét az 5 lépcsős szűrőberendezés megszűri. A légtisztítót akár éjszaka is bekapcsolva hagyhatod, mert annyira csendes, hogy nyugodtan tudsz majd tőle aludni.
nincs hozzászólás